Kočkodlak? Nejlepší stvoření<3Co všechno velká matka vytvoří...

Co je to vlastně magie?

Publikováno 07.07.2015 v 19:03 v kategorii Magie, přečteno: 133x

Magie není to žádná čarodějka tahající se za nos, ani Gandalf či Merlin, ani hraní si na draky a kobky v podzemí a ani tři staré čarodějnice lopotící se s bublajícím kotlíkem, odříkávající jakási špatná zaříkadla za úplňku. Magie je umění využít své vrozené schopnosti, chceme-li něco změnit.
Podle Aliestera Crowleyho: "Magie je věda a umění, jak způsobit změnu, která je v souladu s naší vůlí." Věda je proces redukční, který nám dává teorii; umění je proces tvořivý, který nám umožňuje uvést teorii do praxe a díky němuž jsou změny uskutečnitelné. Magie je proces, ve kterém se spojují věda s uměním, abychom mohli, pomocí naší vůle, tyto změny vytvářet. Jednoduše řečeno, pokud si dovede představit, že se něco stane, tak se to skutečně stane.
Jednou z nejdůležitějších věcí je fakt, že magie sama nic nezmůže, pokud se k ní nepřipojí i činy. Musíte jít za svým cílem, tím o který usilujete i pomocí kouzla. Samotná kouzelná formulka nebo zaříkávadlo k získání zaměstnání nebude fungovat, pokud vy sami nevyrazíte ven a nebudete práci hledat. Vše co magie umí, je zvýšit vaše šance.
Vyskytly se případy tzv. spontánní magie. Nicméně, toto označení je zavádějící. Lidské podvědomí se totiž snaží a používá magii i bez vědomých činů. A tak zatímco vědomí o změnu neusiluje, podvědomí ji vyvolává. A tak, je to zase jen člověk, který využívá svoji vnitřní sílu, nejde o dar od bohů.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?