Kočkodlak? Nejlepší stvoření<3Co všechno velká matka vytvoří...

Bílá a černá magie

Publikováno 07.07.2015 v 19:05 v kategorii Magie, přečteno: 135x

Jaký je rozdíl mezi černou a bílou magií?

Existuje všeobecně rozšířená představa, že černá magie je manipulativní a temná, zatímco bílá magie je všeobecně považována za dobrou.
Magie sama o sobě není ani černá ani bílá, nicméně ti, co ji provozují často zapadají do jedné či druhé kategorie. Černá magie je magie užitá k obrácení přirozeného běhu událostí ve vlastní prospěch, ovlivňuje ostatní tím, že s nimi manipuluje a ovládá je a to většinou bez jejich svolení. Na druhé straně bílá magie je obvykle užívaná pro nesobecké účely a často zahrnuje pomáhání jiným a uzdravování. Není provozována bez svolení všech zúčastněných a snaží se dosáhnout co možná nejlepšího výsledku, který si všichni přejí.
Lepším označením pro černou a bílou magii by mohly být termíny "konstruktivní", coby blahodárná, a "nepříznivá", coby magie snažící se působit proti přirozenému běhu událostí. Každá magie může vyvolat vedlejší účinky, a to bez ohledu na to, je-li to magie konstruktivní anebo nepříznivá. V případě konstruktivní magie nejsou vedlejší účinky problém, protože bývají prospěšné. Nepříznivá magie ale může vyvolat nebezpečné vedlejší účinky.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?